Jutro w Solcu-Zdroju, będzie można wysłuchać "Pereł Muzyki Polskiej". Podczas koncertu zaprezentują się młodzi wokaliści, którzy od kilku dni pilnie przygotowują się do występu podczas wokalnych warsztatów w Busku-Zdroju.

Z talentem trzeba się urodzić. By podbijać największe światowe sceny operowe należy, nieustannie pracować nad głosem. - Ważne jest ogólne wykształcenie, ważna jest znajomość stylistyki utworu - mówi prof. Jan Ballarin, Akademia Muzyczna w Katowicach.
 
Warsztaty Wokalne Muzyki Polskiej w Busku-Zdroju, niewątpliwie, dają możliwości poznania tajników, śpiewu klasycznego. Raz do roku profesorowie Akademii Muzycznych z całej Polski, spotykają się tu, by pracować z młodzieżą. - Człowiek, młody ma perspektywy, ale chce szybko wszystko zrobić, a droga do rozwoju w śpiewie nie jest taka prosta, ona potrzebuje czasu i etapów dojrzewania - podkreśla dr hab. Zdzisław Madej, Akademia Muzyczna w Krakowie.
 
Dlatego w mistrzowskich warsztatach biorą udział zarówno, uczniowie szkół muzycznych, jak też studenci z całej Polski. Podkreślają, że technika w śpiewie to podstawa, choć w tej dziedzinie sztuki, chodzi też o coś więcej. - Często jak słychać na koncertach i występach śpiewaków, często to są takie rejony poruszane przez technikę i przez to co artysta daje widzowi że czasami łzy lecą same - mówi Eryk Lasota, student Akademii Muzycznej w Krakowie.
 
Od czterech lat warsztaty w Busku-Zdroju organizuje wybitna śpiewaczka Operowa Roma Owsińka. - Pracujemy tu cały dzień do rana do wieczora - mówi Roma Owsińka, śpiewaczka operowa.
 
Zwieńczeniem zajęć, będą trzy koncerty. Pierwszy z nich odbędzie się  jutro w Solcu-Zdroju. W poniedziałek i we wtorek, najpiękniejszych polskich pieśni będzie można posłuchać w Busku-Zdroju.