Rozpoczęła się kolejna edycja "Wakacji z Futbolem". Zawodnicy walczą o puchar im. Adama Gołąba - zmarłego przed pięcioma laty dziennikarza Gazety Wyborczej i Radia Kielce.

"Wakacje z Futbolem" rozpoczęte. Największy kielecki turniej szóstek piłkarskich rozgrywany jest po raz 19. I już w pierwszym meczu doszło do niespodzianki. Koroneczka - najmłodsza ekipa w turnieju pokonała WS Bastion Team. - Został podyktowany przeciwko nam rzut karny. Kontrowersyjna decyzja, ale najważniejsze, że później strzeliliśmy pierwszą, drugą, trzecią bramkę i wygraliśmy, mamy 3 punkty - mówi Marek Kozubek, uczestnik turnieju.

W tym roku ponownie rywalizują ze sobą uczniowie gimnazjów i liceów, ale w nieco zmienionej formule. - Każda drużyna rozegra przynajmniej 8 meczów, bo 7 w fazie grupowej i potem gramy systemem pucharowym, więc wszystkie 8 drużyn gra dalej - mówi Paweł Matys, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Widać, że młodzi piłkarze podpatrują gwiazdy tegorocznego Mundialu. Pomeczowych wywiadów również udzielają jak profesjonaliści. - Popełniliśmy błąd na początku, taktycznie źle ustawiliśmy zespół, w drugiej połowie było już dużo lepiej, druga połowa się skończyła 1:1, wyciągniemy wnioski i zagramy lepiej w następnym meczu - mówi Wojciech Smolarczyk, uczestnik turnieju.

Turniej Dzikich Drużyn to nie tylko sportowa rywalizacja. Jak co roku nie mniejsze emocje wzbudzają nazwy drużyn. W tym roku o zwycięstwo walczą m.in. Albatrosy i Gang Pana Zdzisława. Od 5 lat zawody rozgrywane są ku pamięci zmarłego dziennikarza Gazety Wyborczej i Radia Kielce Adama Gołąba, który przez wiele lat był organizatorem imprezy. - Adaś był niezastąpiony i nikt tak z tymi chłopakami nie rozmawiał jak ś.p. Adaś - znakomity dziennikarz i chyba jeszcze lepszy organizator turnieju - mówi Paweł Matys, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Finał rozgrywek zaplanowano na 8 sierpnia. Mecze rozgrywane są na boisku przy ulicy Marszałkowskiej.