To koniec marzeń o grze na mistrzostwach świata we Francji. Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała w Kielcach ze Szkotkami 2:3 i straciła szansę na udział w mundialu.

Z nieba do piekła, tak najprościej można określić to, co stało się na Kolporter Arenie. W meczu eliminacji do mistrzostw świata reprezentacja Polski kobiet przegrała ze Szkocją 2:3, choć do 78 minuty prowadziła 2:0. - Nie wiem, czy brakło już siły, czy koncentracji w końcowej fazie spotkania, no i niestety nie udało nam się utrzymać tego wyniku, chociaż jeszcze miałyśmy swoje okazje - mówi Dagmara Grad, reprezentantka Polski.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Polski, która w 6 minucie po trafieniu Dżesiki Jaszek objęły prowadzenie. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza część meczu.

Początek drugiej połowy pod dyktando Szkotek
. W 65 minucie Polki przed utratą bramki uratowała pochodząca z Piasków pod Jędrzejowem Dagmara Grad, która wybiła piłkę z linii bramkowej. Minutę później Polska prowadziła 2:0. Po dośrodkowaniu Dominiki Grabowskiej piłkę do własnej bramki skierowała Sophie Howard. - Udało się nam szybko strzelić bramkę, później druga na 2:0 i myślałyśmy, że wynik jest już po naszej stronie, że miałyśmy tą przewagę, ale niestety pod konie Szkotki grały do samego końca udało im się strzelić - mówi Dżesika Jaszek, reprezentantka Polski.

Kluczowe okazało się ostatnie 12 minut meczu. W 78 minucie gola kontaktowego strzeliła Kim Little, a dwie minuty później do wyrównania doprowadziła Jane Ross. W 90 minucie zwycięską bramkę zdobyła Lisa Evans. - Jest duży niedosyt, ale no niestety taki jest sport. Piłka jest nieprzewidywalna. W ostatnich minutach nie ma co ukrywać, nie miałyśmy siły. No i niestety taki jest wynik - mówi Dominika Grabowska, reprezentantka Polski. - Prowadziliśmy 2:0, niestety nie potrafiliśmy tego wyniku utrzymać. Głównie ze względu, trzeba sobie to powiedzieć szczerze na brak umiejętności i brak sił - dodaje Miłosz Stępiński, trener reprezentacji Polski.

Polski straciły szansę gry na mundialu. Przed nimi jeszcze dwa eliminacyjne spotkania z Białorusią i Szwajcarią.