Pracowity poniedziałek dla świętokrzyskich polityków. Na konferencjach prasowych PSL, PO oraz Kamila Suchańskiego poruszono tematy unijnych dotacji, zbliżających się wyborów samorządowych, a nawet oświadczeń majątkowych.

Cięcia w projekcie unijnego budżetu na lata 2021-27. I choć Polska otrzyma najwięcej pieniędzy z funduszu spójności spośród wszystkich członków, to kwota ta będzie niższa niż w latach ubiegłych - informują działacze Polskiego Stronnica Ludowego. - Dzisiaj mamy ok 5 mld złotych w programie 2013-2020, no to następna perspektywa byłoby to ok 1,5 mld mniej, no a to są pieniądze na infrastrukturę przede wszystkim, której cały czas nam w województwie świętokrzyskim jeszcze brakuje - mówi Marek Szczepanik, PSL.
________________________________________________

Do wyborów samorządowych przygotowują się członkowie Stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny. Założyciel ugrupowania Kamil Suchański zdecyduje o tym czy wystartuje w wyborach na prezydenta Kielc dopiero po dziesiątym lipca. - Każdy ma swoją strategię, ja przyjąłem taką strategię, a nie inną, nie mogę wszystkiego mówić, pewnie niedługo się wszystko wyjaśni więc państwo będziecie wiedzieć dlaczego tak, a nie inaczej postępowałem - mówi Kamil Suchański, Stowarzyszenie Bezpartyjny i Niezależny.
_________________________________________________

Zarobki kieleckich radnych pod lupą działaczy Platformy Obywatelskiej. Ale nie wszystkich. Politycy PO prześwietlili oświadczenia majątkowe radnych - w szczególności tych z Prawa i Sprawiedliwości. - Skupiamy się na radnych PiS-u, bo oni są tutaj wybitni, jeżeli chodzi o radnych innych formacji diametralnie zarobki się nie zwiększyły - mówi Krzysztof Sławiński, PO.