Najpopularniejszy aktor, aktorka i spektakl. Już po raz 26. widzowie kieleckiej sceny zagłosują na swoich ulubionych artystów i spektakle. Teatr imienia Stefana Żeromskiego zakończy sezon darmowymi pokazami. Plebiscyt o "Dziką Różę" to już tradycja.

Sezon pełen festiwalowych sukcesów i bardzo pracowity - w Teatrze imienia Stefana Żeromskiego czerwiec to czas plebiscytu o "Dziką Różę" ale także czas podsumowań i planów. W tym na przebudowę teatru, ale na rozpoczęcie inwestycji będzie trzeba poczekać. - W przyszłym sezonie będziemy domykali finansowanie, oraz będziemy czekali na WDK który będzie się szykował na przyjęcie teatru - mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. S. Żeromskiego. Poczekać trzeba będzie, ale już niedługo na Plebiscyt "O Dziką Różę". 25 czerwca rozpoczną sie bezpłatne pokazy a publiczność wybierze najlepszego aktora, aktorkę i spektakl minionego sezonu. Na podstawie kuponów w kasie teatru będzie można odbierać darmowe wejściówki.

Do obejrzenia 6 sztuk: "Rasputin", "1946", "Ciemności", "Świętoszek", "Prędko, prędko" i spektakl "Jak wam się podoba" Mai Kleczewskiej którego premiera dopiero sie odbędzie.

Podczas tegorocznego plebiscytu nie zabraknie gości zza granicy, którzy w przyszłym sezonie wystawią spektakl na kieleckiej scenie. - Reżyserka z Reykjaviku, której spektakl widziałem w Teatrze Narodowym, będziemy rozmawiali o aktorach i o tekście który ona wybierze - mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. S. Żeromskiego.

Tegoroczna gala finałowa plebiscytu w niedzielę 1 lipca - gościem specjalnym będzie Krzysztof Zalewski. Do artystów kieleckiej sceny trafi 5 statuetek. - Głosujemy za pośrednictwem kuponów w kieleckich redakcjach i kieleckich dziennikach, tam oddajemy głos na aktora, aktorkę i spektakl - informuje Paulina Drozdowska, Teatr im. S. Żeromskiego.

Swoje "Dzikie Róże" przyznają także dziennikarze i poszczególne redakcje, w tym także TVP3 Kielce.