Wojewoda Świętokrzyski po raz kolejny organizuje akcję "Zrób dziecku paszport na Dzień Dziecka". Impreza już 2 czerwca przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Początek o godzinie 11:00.

- Dorosły człowiek jak i dziecko musi być wyposażony w jakiś dokument, który uprawnia go do przekroczenia granicy, ten termin jest bardzo dobry, bo raz, że to jest dzień dziecka, a dwa, że mamy czas do wakacji, więc warto o tym pomyśleć i nie zostawiać na ostatnią chwilę. Zapraszamy, żeby jak najliczniej skorzystać i z zabawy i z możliwości otrzymania dokumentu paszportowego - mówi Mariusz Cołoszyński, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców ŚUW

Żeby dziecko otrzymało paszport musi przyjść do urzędu z obojgiem rodziców. Opłata za dokument dla osoby do 13 roku życia to 30 złotych, powyżej 70 złotych. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje. Oprócz gier i zabaw zaplanowano też część profilaktyczną, na stoiskach przedstawicieli służb mundurowych, będzie można dowiedzieć się jak postępować w przypadku zagrożenia.