Nabierają tempa przygotowania do 34. Światowych Dni Młodzieży, które już w styczniu przyszłego roku odbędą się w Panamie w Ameryce Środkowej. Jutro w kościele akademickim w Kielcach msza w intencji uczestników, a 24 marca wyjątkowe wydarzenie w kieleckiej katedrze.

Wielką radość okazali młodzi ludzie z Panamy, gdy papież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, to właśnie ten kraj w Ameryce Środkowej wybrał na miejsce kolejnego spotkania ludzi z całego świata.

Ponad 1700 osób przyjechało, latem 2016 roku do diecezji kieleckiej, by wziąć udział w etapie diecezjalnym ŚDM. Wśród organizatorów był Artur Podgórski, obecnie alumn I roku kieleckiego seminarium. Do tej pory 3 razy był uczestnikiem spotkania młodzieży. Do Panamy także się wybiera. - Czuję ten klimat, to spotkanie młodzieży, tę radość, osób które się kompletnie nie znają i chcą jakoś przeżyć swą wiarę, nie krępować się w swym otoczeniu - mówi Artur Podgórski, alumn WSD w Kielcach.

Do tej pory, z diecezji kieleckiej, chęć wyjazdu zadeklarowało ponad 50 osób. Koszty jednak są niemałe. Mogą wynieść nawet 8 i pół tysiąca złotych. Dlatego organizatorzy liczą na ludzi dobrego serca. - Chcę oczywiście zachęcić też innych do wyjazdu, ale prosić też o pomoc duchową materialną, bo koszty będą spore, liczymy też na pomoc diecezjan i sponsorów - mówi ks. Łukasz Zygmunt, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Już jutro w kościele akademickim w Kielcach o godz. 18.30 msza święta w intencji przygotowań do wyjazdu. A w sobotę 24 marca wyjątkowe wydarzenie - diecezjalny 33. Światowy Dzień Młodzieży. W kieleckiej katedrze od godz. 17:00 modlitwa i msza święta, a po niej koncert w kościele akademickim.