Co robić w ferie? Mamy kilka propozycji dla uczniów, którzy właśnie je zaczynają.

FERIE NA SPORTOWO: Ferie ze sportem zainauguruje jutro w szkole w Sadowiu mistrzyni olimpijska w rzucie młotem. Anita Włodarczyk poprowadzi zajęcia WF dla uczniów. W Kielcach najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w sportach walki podczas Akademii Karate w Hali przy ulicy żytniej. Zajęcia są bezpłatne. Za darmo będzie też można pojeździć na łyżwach na lodowisku w Kielcach przy ulicy Szczecińskiej, oraz skorzystać z miejskich pływalni. A na pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim pod okiem trenera kadry narodowej seniorów Roberta Serwina będzie można nauczyć się gry waterpolo.

FERIE Z KULTURĄ: Ferie z kulturą to między innymi zajęcia ze zdobienia tkanin i koszulek w staszowskim Ośrodku Kultury. Z kolei w kieleckim Domu Kultury „Zameczek” będzie można nauczyć się tańczyć dance, funky i hip-hopu. Szereg ciekawych propozycji ma także Muzeum Hisotrii Kielc – tu odbędą się m.in. warsztaty o historii teatru połączone z wycieczką do Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. A na wycieczkę do Chmielnika zaprasza Świętokrzyski Sztetl, który przygotował questing - grę miejską o synagodze i Chmielniku.

FERIE Z NAUKĄ: Centrum Geoedukacji w Kielcach zaprasza na podroż w głąb ziemi podczas warsztatów geologicznych. Centrum Leonarda Da Vinci w Podzamczu Chęcińskim zaprasza do laboratorium aptekarza i na warsztaty doświadczalne ze światłem w roli głównej. Naukowo i ciekawie będzie też w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Tu ferie można spędzić pod hasłem „Zimowy wjazd do huty”.