Dziewięcioma golami wygrali piłkarze ręczni PGE Vive mecz na szczycie PGNiG Superligi. W Zabrzu pokonali Górnika 37:28 kontrolując sytuację przez całe spotkanie.

Kielczanie w Zabrzu zagrali zaledwie 48 godzin po meczu Ligi Mistrzów w Niemczech a mimo to nie mieli problemów z pokonaniem wicelidera swojej grupy Superligi. Rozpoczęli mecz od prowadzenia 3:0 i taką przewagę utrzymywali mniej więcej do samej końcówki. Mniej więcej, bo były momenty że prowadzili różnicą sześciu goli, ale w drugiej połowie, kwadrans przed końcem Górnik przegrywał tylko jednym golem - 21:22. W ostatnich minutach mistrzowie Polski poprawili obronę, wyprowadzali kontry i skończyło się jak zawsze - wysoką wygraną 37:28.

W sobotę do Hali Legionów wraca Liga Mistrzów. O godzinie 16 kielczanie zagrają ze słoweńskim Celje Pivovarną Laszko.