Świętokrzyskie Victorie rozdane. Nagrody przyznawane przez samorząd województwa od 10 lat, trafiają do najbardziej aktywnych firm, samorządów i społeczników.

- Jest wiele osób, firm, organizacji, osobowości, samorządów, którym warto się pokłonić, podziękować za ich wkład, zwłaszcza przy 20-leciu województwa przy 100-leciu niepodległości - mówi Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

- To jest ogromne wyróżnienie i oczywiście zachęta do tego, żebyśmy nie ustawali w staraniach do tego żeby Starachowice i region świętokrzyski w kolejnych latach się jeszcze dynamiczniej rozwijały - podkreśla Marek Materek, prezydent Starachowic.

W kategorii "Osobowość" zwyciężył profesor Stanisław Żak - historyk, nauczyciel akademicki i publicysta. "Samorządnością" wykazała się Gmina Starachowice. Komisja doceniła rozwój miasta i spadek bezrobocia. W kategorii "Przedsiębiorczość" najlepsza okazała się Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie.

Świętokrzyskie Victorie wręczane są od 10 lat. Celem jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządowców, przedsiębiorstw i społeczników.