Towarzyszy w domu, w pracy i podróży. Dostarcza ważnych informacji, ale także relaksuje ulubioną muzyką. Mowa o radiu, które dziś obchodzi swoje święto. Kamera TVP3 Kielce, podglądała dziś pracę ekipy Radia Kielce.

- Dziennikarz radiowy to osoba, która zawsze w swojej torbie ma mikrofon 00:35 00:47 zwraca uwagę na dźwięki, które ją otaczają, bo dźwięki w radiu to, to co liczy się najbardziej - mówi Marlena Płaska, dziennikarka, Radio Kielce

- Radia cały czas słuchają miliony Polaków, ludzi na całym świecie, no bo ono towarzyszy, nie przeszkadza, można go słuchać w samochodzie, można go słuchać podczas pracy, my też tutaj słuchamy radia nawet zajmując się swoimi sprawami - mówi Wiktor Dziarmaga, dziennikarz, Radio Kielce.

- Mówi się, że bez realizatora audycji by nie było, bo jednak musi tutaj być ta współpraca dwóch osób, dziennikarza po drugiej stronie szyby i realizatora z tej strony - zaznacza Marek Stefaniec, realizator, Radio Kielce.

- Dzisiaj nie tylko święto radiowców, ale także święto wszystkich słuchaczy, bo nie byłoby radia bez słuchaczy. A jaka jest praca w radiu? Jeżeli praca jest hobby, a hobby jest pracą to już jest odpowiedź -
mówi Paweł Solarz, dziennikarz, Radio Kielce.

- To jest takie malutkie święto, ale jest rzeczywiście okazją do zastanowienia się jaka jest rola radia. Oprócz tego, że dostarcza rozrywki, dobrej muzyki, dobrej publicystyki, dobrego reportażu i słuchowisk również dostarcza informacje - podkreśla Janusz Knap, Prezes Zarządu Radia Kielce.