Gminne inwestycje w Starachowicach przyspieszą. Miasto sprzedało część placu targowego. Na liście priorytetów - modernizacja targowiska i budowa letnich basenów. Prace rozpoczną się za niespełna miesiąc.

Starachowiccy urzędnicy zdecydowali o wystawieniu na sprzedaż części miejskiego Placu Targowego. Znaleziono kupca i transakcja została sfinalizowana. Za ponad milion sześćset tysięcy złotych, czyli o 200 tysięcy więcej niż zakładano. To kilka korzyści w jednym - twierdzi prezydent Starachowic Marek Materk. Z jednej trony handel na placu zostanie zracjonalizowany, z drugiej udało się pozyskać fundusze na inne inwestycje w mieście - twierdzi prezydent Materek.

Dzięki dodatkowym pieniądzom uda się między innymi wybudować letnie baseny z całym zapleczem technicznym. Jeszcze tego lata przy Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu za 900 tysięcy złotych powstaną dwa akweny. Modernizacji po kilkudziesięciu latach doczeka się także stara część placu targowego. Prace będą podzielone na trzy etapy. Pierwszy już na początku marca. Wykonany zostanie system odwadniający, nowa nawierzchnia i nasadzenia. Wróci porządek i harmonia.

Na czas remontu część placu będzie wyłączona. Ale wszyscy handlujący znajdą miejsce. Nowe stanowiska zostaną wydzielone na pobliskim parkingu i za przejazdem kolejowym. Po modernizacji na placu zmieszczą się także kupcy, którzy dotychczas sprzedawali towar na działce za wiaduktem. - Oni wszyscy znajdą tu swoje miejsce, na tej już przebudowanej części naszego targowiska, nie będzie problemu żeby ludzie którzy chcieli handlować nie handlowali - mówi Adam Sałata, Targowisko Miejskie w Starachowicach.

Na sprzedanej działce kupcy będą mogli zostać do czerwca. Spotkanie związane z dalszą działalnością handlujących odbędzie się w ciągu 3 tygodni.