Kielecki Oddział Telewizji Polskiej będzie miał własną siedzibę. W czerwcu 2018 roku na działce przy ulicy Ściegiennego zostanie wbita pierwsza łopata. Dobrą wiadomość przekazał prezes Jacek Kurski podczas zorganizowanego w Gdańsku spotkania dyrektorów oddziałów terenowych.

Dwa studia wewnętrzne i jedno plenerowe. Do tego podziemny parking i taras na dachu. Choć to dopiero wizualizacja, to nowa siedziba TVP3 Kielce robi wrażenie. Oddział po latach spędzonych w wynajmowanych pomieszczeniach wreszcie będzie na swoim. - Samodzielna siedziba to spełnienie marzeń całej załogi, nowa siedziba, a co za tym idzie najnowsza technologia, daje ogromne możliwości tworzenia programu i wpływa znacząco na poprawę, jakości tego programu - mówi Jarosław Zmyślny, kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej.

Nowoczesny, przeszklony budynek zostanie wybudowany na działce przy Wojewódzkim Domu Kultury, teren ten należy do Telewizji Polskiej od 2006 roku. Już wtedy powstał pierwszy projekt nowej siedziby, ogłoszono nawet przetarg na wykonawcę. Dwa lata później, w związku z trudną sytuacją finansową spółki, inwestycja została wstrzymana.

Dziś, podczas spotkania w Gdańsku - prezes TVP Jacek Kurski potwierdził - są pieniądze na budowę. Inwestowanie w ośrodki terenowe to inwestowanie w przyszłość Telewizji Polskiej - podkreślał. - Chcemy wybudować jak najszybciej ośrodek, według zaprezentowanego modułowego, kompaktowego projektu dla ośrodka regionalnego, na działce która mieści się przy stadionie Korony, liczymy na szybkie pozwolenia na budowę - informuje Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. O pozwolenie na budowę władze TVP chcą wystąpić już w grudniu. Prace najprawdopodobniej rozpoczną się w połowie 2018 roku. Będą kosztować 15 milionów złotych.

Dla TVP Kielce to historyczny moment - podkreśla szef kieleckiego oddziału Przemysław Predygier. - Można powiedzieć, że jest to rewolucja technologiczna, myślę, że nasi widzowie będą mogli porównać ten XX i XXI wiek, w który technologicznie wkraczamy - mówi Przemysław Predygier, dyrektor TVP3 Kielce.

Siedziba kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej zostanie oddana do użytku pod koniec 2019 roku. Ma być wzorcem dla obiektów, które zostaną wybudowane także w Gorzowie Wielkopolskim, Gdańsku i Olsztynie.