18 medali, w tym dwa złote - to dorobek polskich karateków podczas Mistrzostw Europy kadetów i młodzieżowców. Dwa brązowe krążki dołożyły debiutujące w imprezie tej rangi świętokrzyskie zawodniczki.

Kielce ponownie były europejską stolicą karate. W Hali Legionów zaprezentowało się ponad 300 zawodników z 24 krajów. Sportowcom dopingowało ponad tysiąc kibiców.

Kieleckie mistrzostwa okazały się sukcesem nie tylko organizacyjnym, ale i sportowym. Reprezentacja Polski zdobyła 18 medali. Biało-czerwoni wyrównali dorobek sprzed roku z Sofii. Po ten najcenniejszy kruszec sięgnęli Anna Bielska i Daniel Sternik. 22-latek z Konstancina w finale po pasjonującym pojedynku pokonał Szweda Milada Samizdę.

Do medalowego dorobku dołożyły się świętokrzyskie kadetki. Laura Sitek z Piekoszowa i Oliwia Fornal ze Skarżyska Kamiennej zdobyły brązowe medale w kumite. Dla obu to życiowy sukces.

Kieleckie mistrzostwa były dla Polski testem przed światowym czampionatem w karate, który w 2021 roku odbędzie się w Warszawie.

O udanym powrocie karate w wydaniu europejskim do Kielc - Maciej Sierpień w materiale filmowym.