Od niedawna Radio "eM Kielce" ma nową siedzibę. Postanowiliśmy, skorzystać z tej okazji i przybliżyć widzom, pracę naszych kolegów, dla których obraz ma takie samo znaczenie jak dla nas, z tą różnicą, że dziennikarze telewizyjni go pokazują, a radiowi o nim opowiadają.

Jeden z budynków przy ulicy Sienkiewicza prawdopodobnie budzi się najwcześniej - już przed 6 rano. Dlaczego? Bo wprowadzili się tutaj radiowcy. Sprawdźmy jak się urządzili. - Trzy słowa o nowej siedzibie radia eM Kielce to... nowoczesna, funkcjonalna, dobrze zlokalizowana. Jesteśmy w pełni w tym momencie radiem cyfrowym, dla przeciętnego odbiorcy oznacza to tyle, że ma lepszą, jakość odbioru - mówi Piotr Michalec, zastępca dyrektora Radia eM Kielce.

Przy tych mikrofonach od 8 zasiadają najważniejsi goście z naszego regionu. Wszystko po to by słuchacze byli na bieżąco już od samego rana. - Do tej pory gościliśmy w studiu biskupa kieleckiego, gospodarza tego miejsca, gościliśmy także prezydenta Kielc, rektorów. To jest miejsce nowoczesne, w tym momencie najnowocześniejsze studio radiowe w Kielcach i regionie świętokrzyskim - podkreśla Katarzyna Bernat, dyrektor ds. Informacji i Publicystyki Radia eM Kielce. Mateuszowi Żelaznemu, naszemu redakcyjnemu koledze, który jest również dziennikarzem Radia eM Kielce, postanowiliśmy zadać podchwytliwe pytanie - radio czy telewizja? - jedno i drugie, radio jest bardziej intymne, daje większy feedback, telewizja jest bardziej skomplikowana i daje trochę więcej takiej dziennikarskiej nauki - odpowiedział Mateusz.

Po siedzibie radia, oprowadzał nas dla Państwa, między innymi Piotr Wójcik. - To jest newsroom Radia eM Kielce, to tutaj nasi reporterzy wykonują swoją pracę, robią newsy, które potem można puścić w serwisach, w magazynach reporterskich - mówi Piotr Wójcik, Radio eM Kielce.

Teraz już wiemy od kuchni skąd wybrzmiewa każdy dźwięk Radia eM Kielce. Nie pozostaje, zatem nic innego jak włączyć 107,9 FM.