Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny "Górka" w Busku-Zdroju czeka remont i rozbudowa za ponad trzydzieści milionów złotych. Szpital zyska mobilną kriokomorę, nowy basen i nowoczesne oddziały. Inwestycja jest konieczna, bo pacjentów wciąż przybywa, także spoza regionu.

Do Szpitala "Górka" w Busku-Zdroju na leczenie i rehabilitację przyjeżdża rocznie blisko cztery tysiące pacjentów. Z poradni korzysta sześć tysięcy osób. Pacjenci korzystający ze specjalistycznych zabiegów i rehabilitacji na basenie, bardzo szybko zauważają poprawę stanu zdrowia. - Zanim tutaj byłem to mniej mogłem ruszać tą nogą. A teraz po rehabilitacjach jest lepiej - mówi jeden z pacjentów, Michał Gorgoń. - Trenuję ciężary i lekkoatletykę, więc to jest dla mnie bardzo ważne. Zabiegi tutaj bardzo mi pomagają, głównie na nogi, na plecy - dodaje Łukasz Woźniak. Liliana Adamus przyjeżdża na rehabilitacje z córkę od siedmiu lat. Wybrała to miejsce ze względu na renomę, mimo że ma bliżej do innych tego typu placówek. - Jeszcze brakuje pewnych rzeczy, typu nowe łazienki przystosowane dla wózka, ale ogólnie jest bardzo dobrze - mówią Liliana i Zuzia Adamus pacjentki z województwa śląskiego.

Szpital czeka remont i rozbudowa. Na początek modernizację przejdą oddział rehabilitacji dla dzieci i ortopedii dla dorosłych. Powiększona zostanie też sala terapii zajęciowej. Władze szpitala chcą też zainwestować w nowoczesny sprzęt. Jak mobilna kriokomora oraz nowy aparat RTG. Bo w lecznicy wykonuje się aż osiemset zdjęć miesięcznie. - Nasze klisze wywołwane SA stara metodą. Chcemy unowocześnić aparat - informuje Jadwiga Karcz, dyrektor szpitala "Górka" w Busku-Zdroju. Zostanie dobudowany też nowy pawilon z nowoczesnymi oddziałami. - Będzie mieścił się również nowy oddział przyrodo-leczniczy z nowym basenem. Tak żeby pacjenci skorzystali jak najwięcej z pobytu w naszym szpitalu - dodaje dyrektor Jadwiga Karcz.

Budowa rozpocznie się za dwa lata. Inwestycja kosztuje trzydzieści milionów złotych. Uzdrowisko Busko-Zdrój chce starać się o unijne dofinansowanie inwestycji. Wygląd zmieni też Szkoła Letnia. Przebudowany zostanie park wokół szpitala. Prace będą kosztować ponad pół miliona złotych.