Pińczów będzie się rozbudowywał. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje rozwój miasta tylko w dwóch kierunkach - zachodnim i wschodnim. Na działkach położonych za osiedlem Grodziska powstanie droga. Miasto wybuduje także wodociąg i doprowadzi kanalizację.

Nowe drogi, wodociąg i kanalizacja – to już nie tylko plany na papierze. Gmina Pińczów rozpoczęła właśnie wykup działek pod inwestycje. - Jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji projektowej na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Długość tej sieci to około 400 metrów bieżących - wyjaśnia Piotr Winiarski z Wydziału Inwestycji i Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Miasta i Gminy w Pińczowie.

Na terenach sąsiadujących z projektowaną siecią kanalizacyjną ma powstać ulica Słoneczna (przedłużenie ulicy Kazimierza Wielkiego), a przy niej osiedle domów jednorodzinnych. To zmiana: kiedyś przewidywano tu budowę bloków mieszkalnych. - Ale już od kilku lat nie ma możliwości budowania w Pińczowie budynków wielolokalowych. Stąd zmiana planów. I w tym momencie już przygotowujemy tereny pod inwestycje budowy domów - mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Budowa drogi, sieci wodociągowej oraz kanalizacji ma kosztować 250 tysięcy złotych.
Zobacz relację Pawła Klapki.